Podstrona: LVII Zjazd Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

LVII Zjazd Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych

2024-01-25 , red.  Marta Jagiełowicz
LVII Zjazd Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych,

Podczas grudniowego zjazdu Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych, który odbył się  na naszej uczelni, został powołany nowy zarząd Porozumienia. Funkcję przewodniczącego powierzono mgr. inż. Kamilowi Kucharskiemu, doktorantowi Szkoły Doktorskiej Politechniki Rzeszowskiej, pracownikowi Wydziałowego Laboratorium Badań Kół Zębatych na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Organizacja wydarzenia została wsparta przez uczelnię oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. W trakcie obrad wystąpili zaproszeni goście rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek.

Panel merytoryczny

W ramach zjazdu zorganizowany został panel merytoryczny „Młodzi naukowcy a strategie regionalne – na przykładzie Regionalnej Strategii Innowacyjności Województwa Podkarpackiego”, w którym udział wzięli: prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa dr hab. inż. Adam Marciniec, prof. PRz, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego dr Paweł Wais oraz przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów mgr inż. Michał Klimczyk. Podczas panelu została również przedstawiona oferta Podkarpackiego Centrum Innowacji przez wiceprezesa Zarządu PCI Sławomira Kowalskiego.

Porozumienie Doktorantów Uczelni Technicznych

W ramach obrad wewnętrznych porozumienia powołano nowy zarząd na kolejną kadencję w składzie: przewodniczący mgr inż. Kamil Kucharski, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, wiceprzewodniczący mgr inż. Ignacy Rogoń, Politechnika Gdańska, sekretarz mgr inż. Adriana Dowbycz, Politechnika Białostocka.

Porozumienie Doktorantów Uczelni Technicznych (PDUT) zawiązane zostało z inicjatywy doktorantów Politechniki Gdańskiej 19 kwietnia 2008 r.  Porozumienie obecnie zrzesza 22 uczelnie techniczne z całej Polski i jest największym porozumieniem branżowym doktorantów. Jak dotąd odbyło się 57 zjazdów. Cele PDUT to: wymiana informacji i doświadczeń, reprezentowanie zrzeszonych środowisk doktorantów uczelni technicznych, realizowanie wspólnych przedsięwzięć naukowych i kulturalnych, aktywizacja środowiska doktoranckiego.

Powrót do listy aktualności