Zaproszenie do udziału w konferencji Lean Learning Academy
Organizatorzy wydarzenia zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Technologie Przemysłu 4.0 w rozwiązywaniu problemów przemysłowych oraz wspieraniu procesu szkoleń i edukacji”, która odbędzie się 27 maja br. w sali V-1 Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno- Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej. Celem konferencji jest prezentacja wybranych technologii wspierających Przemysł 4.0, pokazanie praktycznych zastosowań oraz dyskusja na temat tego, jak te technologie mogą być wkomponowane w procesy edukacyjne.
Chęć udziału w konferencji można zgłaszać do 20 maja br. za pomocą formularza zgłoszeniowego. Wszelkie szczegółowe informacje są dostępne na stronie konferencji. Zachęcamy również do kontaktu z przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego prof. PRz Katarzyną Antosz – tel. +4817 865 1452, e-mail: lla@prz.edu.pl.
Komitet Naukowy
W skład Komitetu Naukowego weszli:
- Dorota Stadnicka – Politechnika Rzeszowska, Rzeszów, Polska – przewodnicząca,
- Dario Antonelli – Politecnico di Torino, Italy,
- Valentina Dagienė – Vilnius University, Lithuania,
- Joan Navarro Martín – Universitat Ramon Llull, Spain,
- Daniele Mazzei – Università di Pisa, Italy,
- Jarosław Sęp – Rzeszów University of Technology, Rzeszow, Poland,
- Chrysostomos Stylios – University of Ioannina, Greece,
- Tomasz Żabiński – Rzeszów University of Technology, Rzeszow, Poland.
Projekty JANUS, PLANET4, ASSETs+.
Na konferencji będą m.in. prezentowane wybrane rezultaty i wnioski wynikające z projektów JANUS, PLANET4, ASSETs+.
Projekt JANUS ma na celu stworzenie podstaw związanych z zastosowaniem wirtualnej rzeczywistości (VR) w środowisku Blended Learning, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru edukacji STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics)..
Projekt PLANET4 ma na celu przeszkolenie nowej generacji ekspertów AI (Artificial Intelligence), ML (Machine Learning) i EC (Edge Computing), którzy przyczynią się do rozpowszechnienia praktyk I4.0 w firmach UE, umożliwiając wykorzystanie AI i ML do optymalizacji procesów przemysłowych.
Projekt ASSETs+ ma na celu wzmocnienie łańcucha dostaw zasobów ludzkich w sektorze związanym z obronnością przez opracowanie kompleksowej strategii, która będzie stosowana na różnych poziomach w celu tworzenia, rozwijania i podnoszenia umiejętności studentów, umiejętności z obszaru obronności skupionych na technologiach cyfrowych: robotyka, systemy autonomiczne, sztuczna inteligencja, C4ISTAR i cyberbezpieczeństwo.